مشخصات مدارس آموزش از راه دور کل کشور


برچسب‌ها: مشخصات مدارس از راه دور, مدارس ازراه دور

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۲ | 19:23 | نویسنده : الهیار امیری |
 

مشخصات مدارس آموزش از راه دور استان بوشهر


برچسب‌ها: اموزش از راه دور, مدارس از راه دور

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۲ | 19:16 | نویسنده : الهیار امیری |

اصلاحیه قوانین تطبیق در پیش دانشگاهی از

نیمسالی واحدی به سالی واحدی

اگر دروس داخلی دارید که یک درس قبول

شده اید و درس دیگر نمره ندارید

می توانند در هر دو درس

شما را قبول کنند.

 


برچسب‌ها: پیش دانشگاهی, تطبیق, تطبیق به سالی واحدی

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۲۷ آبان۱۳۹۱ | 21:4 | نویسنده : الهیار امیری |

عدم نياز به امتحان تغيير رشته

در دوره پيش دانشگاهي

با ثبت نام در مراکز آموزش از راه دور

(کاردانشی ها و فنی ها)


برچسب‌ها: پیش دانشگاهی, بدون آزمون, فنی و حرفه ای, کاردانش

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۲۷ آبان۱۳۹۱ | 21:1 | نویسنده : الهیار امیری |

چه می کنه این شورای عالی آموزش وپرورش !!!!

جدیدترین مصوبات شورای عالی وزارت آموزش وپرورش

حذف مردودی از پایه اول دبیرستان ،

سه مرحله ای شدن امتحانات پایانی ،

استفاده از چهار تکماده در دوره متوسطه

حضور مردودی های راهنمایی در دوره متوسطه و.....

 


برچسب‌ها: حذف مردودی اول دبیرستان, چهارتکماده, امتحانات سه مرحله ای, مصوبات جدید, حذف مردودی اول

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۲۳ فروردین۱۳۹۱ | 20:52 | نویسنده : الهیار امیری |

 

هزینه تحصیل در مراکز آموزش از راه دور

بقیه در قسمت ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه ۲۳ فروردین۱۳۹۰ | 20:12 | نویسنده : الهیار امیری |

برخی ویژگی های تحصیل

در مراکز آموزش ازراه دور به زبانی ساده

 

تحصیل در مراکز آموزش راه دور مزایای زیادی دارد ،اما افراد باید بابرخی از قوانین ومقررات آن آشنا باشند .در این  راستا سعی می شود نکاتی را که مهمتر وحساس تر است به اطلاع خوانندگان عزیز راسانیده شود.

دوره ی متوسطه (دبیرستان – هنرستان – پیش دانشگاهی )

 

کلیه مراکز آموزش از راه دور مجاز به ثبت نام دانش آموزی برای پایه اول دبیرستان هستند که پایه سوم راهنمایی خود را با موفقیت گذرانده باشد ،چنین شخصی اگر دارای شرایط تحصیل در مدارس روزانه باشد(دختران متاهل جداگانه بحث می شود) با مراجعه به واحد امتحانات آموزش وپرورش خود به شرطی که دارای یکی از شرایط زیر باشد

1-     عدم دست رسی به مدارس روزانه .

2-      التزام به حمایت از خانواده.

3-     بیماری خاص ویا معلولیت .

ضمن ارائه مدارک (کارنامه تحصیلی ودرخواست ) مجوز کمیسیون خاص را جهت ثبت نام در یکی از مراکز آموزش از راه دور منطقه اخذ نماید.چراکه با داشتن این مجوز تحت هیچ عنوانی بجز حق بیمه ویا هزینه ی کتب وسی دی های آموزشی هیچ هزینه ی دیگری را نباید پرداخت نمایند.

اما اگر دختران دارای شرایط مدارس روزانه باشند و ازدواج نموده باشند ،می توانند با ارائه اصل وتصویر سند ازدواج خود به مراکز آموزش از راه دور تا سن 21 سالگی بصورت رایگان در آن مراکز ثبت نام نمایند.

سایر افراد یعنی افراد بزرگسال وبطور کلی افرادی که شرایط ثبت نام در مدارس روزانه را ندارند با پرداخت هزینه ثبت نام که از دو قسمت (شهریه ثابت ومتغیر ) تشکیل می شود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.این هزینه با توجه به تعداد واحد و نیز درخواست ساعت برگزاری کلاس هدایت آموزشی از طرف فرد متقاضی تقریباً متغیر است .اما معمولاً شهریه ثابت فردی که  بالاتر از 8 واحد انتخاب واحد می نماید 20 هزار تومان بوده وهر  واحد درسی نیز معمولاً 4500 تومان می باشد.البته این هزینه در هراستان با تصمیم شو.رای از راه دور استان قابل تغییر می باشد.ولی به هرصورت دارای جدولی تحت عنوان تعیین نرخ ثبت نام می باشند که با رویت آن از میزان هزینه های ثبت نام مطلع خواهید شد.

مدارک ثبت نام :

1-     کارنامه های دوره ی ابتدایی.

2-     گواهینامه ابتدایی یا کارنامه پنجم ابتدایی یا گواهی موقت قبولی .

3-     کارنامه های سه ساله راهنمایی .

4-     گواهینامه سوم راهنمایی یا گواهی موقت قبولی .

5-     توصیه نامه تحصیلی (نمرات دوره راهنمایی مرتبط با هدایت تحصیلی ).

6-     عکس به تعداد موردنیاز مرکز (معمولاً 6 تا )

7-     تصویر واصل شناسنامه .(تمام صفحات)

8-     تصویر واصل کارت ملی .

9-     اگر قبلاً در دبیرستان تحصیل می نموده سایر کارنامه های دبیرستان یا فرم تطبیق  .*

10- فرم انتقال .*

11- هدایت تحصیلی .*

12-  پوشه .

13-  درصورت تاهل برای دخترانی که زیر 21 سال سن دارند وشرایط مدارس روزانه را دارند ،تصویر واصل سند ازدواج.

14-  درصورت داشتن شرایط مدارس روزانه کسب رای کمیسیون خاص آموزش وپرورش .

15- درصورت داشتن بیماری خاص یا معلول و داشتن شرایط مدارس روزانه کسب رای کمیسیون پزشکی یا سازمان استثنایی آموزش وپرورش.

16-  تصویرواصل مدرک وضعیت نظام وظیفه برای پسران مشمول نظام وظیفه.

 

 

بعضی مدارک فوق اختصاصی بوده وشامل همه افراد نمی شود.

 

با ارائه مدارک فوق در پایه مورد نظر ثبت نام نموده وبا هدایت مشاور مرکز نسبت به تکمیل فرمهای لازم اقدام می نمایید.(فرم ثبت نام – فرم مشاوره بدو ورود- فرم مشاوره محرمانه ویژه افراد لازم التعلیم –فرم گروه مطالعاتی – فرم انتخاب واحدو....)

در هر ترم دانش آموز با نظر مشاور مرکز می تواند حداکثر 20 واحد درسی را انتخاب واحد نماید .همچنین یکماه قبل از امتحان پایان ترم نیز با ز بانظر مشاور مرکز هر فرد می تواند دروسی  مانند تربیت بدنی – عربی – زبان خارجه – مبانی کامپیوتر- هنر  را بصورت آموخته خارج از مرکز علاوه بر آن 20 واحدی که انتخاب واحد نموده است انتخاب واحد نماید .بعنوان مثال در پایه اول دبیرستان می توان دو درس عربی (1) وزبان خارجه (1) را که جمعاً 5 واحد است را بصورت آموخته بگیریم وبا 20 واحد قبلی 25 واحد را در یک ترم انتخاب واحد نماییم. این در صورتی است که در دبیرستانهای بزرگسال دولتی وغیر دولتی حداکثر تا سقف 17 واحد بیشتر نمی توان انتخاب واحد نمود.

با این روش می توان دوره ی دبیرستان (تجربی – ریاضی  وانسانی ) را در دو سال به پایان رساند .البته در این اقدام حتماً باید با نظر مشاور مرکز به پیش رفت .تا مشکلات بعدی از لحاظ افت تحصیلی ویا فشار درسی وغیره پیش نیاید.

اما در شاخه ی کاردانش با این روش می توان حتی در یک سال ونیم دیپلم گرفت .بدین طرق که به محض ثبت نام در مراکز آموزش از راه دور وانتخاب واحد با حداکثر واحد- اقدام به ثبت نام در آموزشگاههای آزاد ارائه کننده مهارت سطح شهر نیز نمود .چراکه در شاخه ی کاردانش در سها به چهار صورت ارائه می شود :

1-     دروس عمومی مانند: ادبیات – دین وزندگی – جغرافی – تاریخ و.....

2-   دروس اختیاری : هررشته طبق جدول مجموعه خود یک سری درس را متناسب با وضعیت رشته بعنوان دروس اختیاری دارد .معمولاً دروس ریاضی (2) – آمار – مبانی وکاربرد رایانه و.... در اکثر رشته ها مشترک هستند.

3-     دروس تکمیل مهارت : کارورزی- بهداشت وایمنی کار- قانون کار – کارآفرینی

4-   دروس مهارتی یا اختصاصی یا کارگاهی : هر فرد در کاردانش هر رشته را که انتخاب کرد متناسب با آن رشته باید مهارت لازمه را یا از طریق همان مدرسه ی ثبت نامی بگذراند یا از طریق آموزشگاههای آزاد تحت پوشش فنی وحرفه ای – ارشاد- جهادکشاورزی و..... ویا همان اداره های ارائه دهنده مهارت .

پس هر فرد می تواند برای دروس عمومی ، اختیاری، تکمیل مهارت در همان مرکز آموزش از راه دور مورد علاقه خود ثبت نام و اقدام به گذراندن آن نماید .ودروس مهارتی خود که با توجه به علاقه خود به هر رشته ای انتخاب نموده است در آموزشگاههای آزادی که نام برده شد اقدام به گذراندن  نماید. ضمن آنکه مهارتهایی که در شهر برازجان ارائه می شود را در یکی از پست ها نام برده ایم . مانند: برق صنعتی – رایانه کار مقدماتی – کاربر رایانه – حسابداری صنعتی- حقوق ودستمزد- خیاطی بچه گانه- ضخیم دوزی – نازک دوزی – هنردرخانه – مهارتهای سالم زیستن- تعمیر موتور خودرو- جوشکاری برق وآرگن- لوله کشی گاز خانگی- تعمیر آبگرمکن و.....

به عنوان مثال کسی که بخواهد در یکسال ونیم  در رشته ماشینهای الکتریکی  دیپلم بگیرد می تواند طبق جدول زیر عمل نماید:

مواد درسی

محل گذراندن

دروس عمومی

داخل مرکزآموزش  از راه دور

دروس اختیاری

داخل مرکزآموزش  از راه دور

دروس تکمیل مهارت

داخل مرکزآموزش  از راه دور

دروس مهارتی شامل :

تعمیر ماشینهای الکتریکی

خارج از مرکزآموزش از راه دور

جمعاً 96 واحد درسی

 

 

حضور درکلاسهای هدایت آموزشی مراکز آموزش از راه دور برای افراد لازم التعلیم (افرادی که شرایط مدارس روزانه را دارند.) الزامی است .اما برای سایر افراد الزامی در کار نیست و می توانند بصورت الکترونیکی ،تلفنی وغیره با دبیران ومشاور ومدیر مرکز در تماس باشند وفعالیت های خود را انجام داده ودر فرصت مناسب به مرکز ارائه نمایند تا نمره تدریجی یا مستمر خود را دریافت نمایند.

دانش آموزانی که دردبیرستانها و هنرستانهای کاردانش تحصیل می کنند ،اگر تحت شرایطی خواستند در مراکز آموزش از راه دور ادامه تحصیل دهند می توانند اما دانش آموزان هنرستانهای فنی وحرفه ای مواظب باشند که همه ی مراکز آموزش از راه دور مجاز به ثبت نام آنها نیستند به عبارتی تعداد بسیار کمی در کل کشور هستند که مجوز لازم را گرفته اند پس بهتر است دانش آموزان هنرستانهای فنی وحرفه ای در همان مدارس خاص خود ثبت نام نمایند و اقدام به جابجایی ننمایند .البته اگر این افراد تمایل به تغییر رشته داشته باشند می توانند با ثبت نام در مراکز آموزش ازراه دور به رشته های شاخه ی کاردانش یا رشته های ادبیات وعلوم انسانی – تجربی- یا ریاضی تغییر رشته دهند.

از آنجایی که مراکز آموزش از راه دور دارای پیش دانشگاهی نیز هستند .فارغ التحصیلان دبیرستان (ادبیات – تجربی – ریاضی ) می توانند جهت اخذ مدرک پیش دانشگاهی به این مراکز مراجعه نمایند وحتی اگر دارای شرایط خاص مانند قبولی در دانشگاه – خدمت نظام وظیفه- بارداری ومواردی از این قبیل باشند با نظر شورای مرکز آموزش از راه دور تمام دروس پیش دانشگاهی را دریک ترم انتخاب واحد نمایند واقدام به گذراندن آن نمایند.

حتی دانش آموزان فارغ التحصیل هنرستانها نیز در صورت تمایل وبه دلخواه خودشان می توانند بدون شرکت در امتحانات تغییر رشته در هررشته ای از رشته های پیش دانشگاهی( ادبیات وعلوم انسانی – تجربی – ریاضی فیزیک) در مراکز آموزش از راه ثبت نام نمایند. با این اقدام این افراد علاوه بر توانایی شرکت در کنکور آموزشکده های فنی وحرفه ای می توانند در کنکور سراسری دانشگاه دولتی یا آزاد رشته های علوم تجربی – ریاضی فیزیک- ادبیات وعلوم انسانی – هنر وزبانهای خارجی یا کنکور دانشگاه فراگیر پیام نور نیز ثبت نام نمایند.

                 *******                                **********

با توجه به مطالب فوق کلیه دانش آموزانی (بخصوص خانمها)که تا تاریخ۳۱/۶/۸۹ موفق به اخذ دیپلم در هر رشته ای شوند می توانند امسال(احتمالاً بهمن 88)  که دفترچه دانشگاه آزاد رشته های پزشکی وغیر پزشکی می اید دفترچه را دریافت واقدام به ثبت نام اصلی نمایند وپس از شرکت در امتحان و اعلام نتایج در اواخر شهریور 89 در صورت قبولی با ارائه کارنامه قبولی در دانشگاه به یکی از مراکز آموزش از راه دورمراجعه و اقدام به ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی ( هررشته ) نموده وکل واحد های پیش دانشگاهی یعنی 24 واحد آن را  تا پایان دیماه 89 بگذراند و در اول بهمن ماه نیز اقدام به ثبت نام در رشته ی دانشگاهی که قبلاً قبول شده بود نماید.

 

 

دوستان عزیز همیشه مطالب خود را با کلیک بر سایت اصلی به شرح زیر بگیرید:

http://moshaverh-amiri2010.blogfa.comتاريخ : چهارشنبه ۲۳ دی۱۳۸۸ | 16:53 | نویسنده : الهیار امیری |
 

مراکز آموزش از راه دور

 

شهر برازجان

 

ردیف

نام آموزشگاه

رشته های موجود

1

مرکز آموزش از راه دور دخترانه ناهید

ثبت نام در کلیه رشته های نظری وکاردانش  و ارائه مهارت در رشته های تصویر سازی کامپیوتر وحسابداری

2

مرکز آموزش از راه دور دخترانه هما

ثبت نام در کلیه رشته های نظری وکاردانش  و ارائه مهارت در رشته های تصویر سازی کامپیوتر

3

مرکز آموزش از راه دور دخترانه  الهام

ثبت نام در کلیه رشته های نظری وکاردانش

4

مرکز آموزش از راه دور پسرانه ابوریحان

ثبت نام در کلیه رشته های نظری وکاردانش  و ارائه مهارت در رشته های تصویر سازی کامپیوتر وماشینهای الکتریکی

5

مرکز آموزش از راه دور پسرانه  نوآوران

ثبت نام در کلیه رشته های نظری وکاردانش  و ارائه مهارت در رشته های تصویر سازی کامپیوتر

 

برای دوره ی راهنمایی وپیش دانشگاهی

نیز در کلیه مراکز فوق ثبت نام به عمل می اید.

 

 

 تاريخ : سه شنبه ۲۲ دی۱۳۸۸ | 18:10 | نویسنده : الهیار امیری |