معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات پذیرش داوطلبان کنکور فنی و حرفه ای از آغاز ثبت نام داوطلبان کنکور فنی و حرفه‌ای از 17 اردیبهشت ماه 90 خبر داد و گفت: ثبت نام داوطلبان این آزمون به مدت یک هفته ادامه دارد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: داوطلبان کنکور فنی و حرفه‌ای با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند در این کنکور به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

وی زمان برگزاری کنکور فنی و حرفه‌ای را 7 مرداد ماه 90 اعلام کرد و درباره ظرفیت‌های پذیرش این کنکور نیز گفت: ظرفیت پذیرش در دوره های فنی - حرفه ای هنوز نهایی نشده است اما نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: احتمالا 30 هزار نفر در دوره‌های روزانه، 15 هزار نفر در دوره‌های شبانه آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای پذیرش می‌شوند. همچنین ظرفیت پذیرش غیرانتفاعی‌ها نیز در سال گذشته 45 هزار نفر بود که امسال نیز همین مقدار است.

خدایی با بیان اینکه کنکور فنی و حرفه‌ای‌ها در 51 رشته کاردانی برگزار می‌شود، گفت: دارندگان دیپلم‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای از شرکت کنندگان در این آزمون هستند که جهت ورود به مقطع کاردانی پیوسته با شرکت در این کنکور اقدام می‌کنند.

به گزارش مهر، با مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارت‌ علوم موظف به پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی فنی‌حرفه‌ای شد و آموزشکده های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش با همه امکانات به وزارت علوم واگذار شد.

مبنای این واگذاری دایر بودن آموزشکده های فنی و حرفه ای در سال تحصیلی 88-89 است. براساس این قانون وزارت علوم موظف است در آموزشکده های فنی و حرفه ای اقدام به پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته کند.
منبع : خبرگزاري مهر
 
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انشاالله كه وزارت علوم وتحقيقات ديگر مانند وزارت آموزش وپرورش خلاف وعده خود عمل ننمايد./
 
 
 
خبرهاي جديدرا هميشه از صفحه اول وبلاگ به آدرس زير دريافت نمائيد.
 


تاريخ : جمعه ۱۲ فروردین۱۳۹۰ | 17:29 | نویسنده : الهیار امیری |